Gesäuse, zapomenutý kraj

28.08.2017

Rakousko, země zaslíbená. Už roky objevuji krásy našich sousedů a každé léto mne to sem táhne za čerstvým vzduchem, parádními procházkami, úchvatnými výhledy a skvělou atmosférou. Zdejší umění pohostinnosti, by zde mohli i vyučovat. 

Kouzlo Rakouska si však vychutnáte tehdy, budete-li mít na to klid. Mnohdy se to nepovede a ocitnete se ve šlapanici směrem k vrcholu, v hospodě narvané k prasknutí, vyvalení nad Kartoffelsupe. Pokud na cestách vítáte pocit svobody a samoty, věřte, nevěřte, ještě stále existují místa, kde si i v plné sezónně užíváte výletu skoro sami.

Gesäuse je třetím největším národním parkem v Rakousku. Táhne se údolím řeky Enns mezi městy Admont a Hieflau. Nejvyšší horou je Hochtor, dosahující 2.370m. Nejnižší oblast má 490m, a tak si skutečně užijete pocit přítomnosti vysokých hor, přestože jste nijak nestoupali. Enns je smaragdová, osvěžující a oblázků plná. Najdete zde i malé písčité pláže a když si k nim proklestíte cestu, můžete tu strávit klidně celý den úplně o samotě. Meditací, ošplouchnutím v řece, tu tam zdravící vodáky na raftech, civějící na krásu soutěsky a strmých skal, kterými jste obklopeni. 

Na své si zde přijdou nejen povaleči, turisté a sportovci ale i kulturního milci. V městečku Admont můžete objevovat dechberoucí knihovnu, jež ukrývá 70.000 svazků a je považována za osmý div světa. Rodiny s dětmi uvítají interaktivní a edukativní Weidendom, kde ochutnáte od rybízu po med. Ztratíte se v labyrintu, hezky se lesem projdete i s dětmi,  pohoupáte se v pohodlném křesílku a zdejší Vrbový dóm vám pak poskytne příjemný úkryt.  Zkrátka spousta zábavy pro malé i velké. Vstup pochopitelně zdarma, a to včetně záchodů :-)

Tak co, už víte, kdy se tam vydáte? Já rozhodně brzy . . .
Kvalita je více než kvantita

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Jednoduché a krátké články vám pomohou udržovat čtenáře v obraze. Zajímavý úvodní odstavec a stručný, informativní obsah zaručí, že se k vám budou rádi vracet pro další novinky.

Zlatý řez

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore.

Méně barev

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis. 

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia.

Síla kompozice

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut.

Méně je někdy více

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut.