Den jarního úklidu - feng shui u vás doma

03.04.2020

Tak dobře. Pojďme něco dělat. V karanténě ještě chvilku budeme a abychom se z toho nezbláznili, můžeme se například rozhlédnout po svém obydlí a vnést do něj trochu (více) feng shui :-) 

Každé feng shui začíná úklidem. Každá změna začíná tím, že si na nové věci či skutky uděláme místo. Pojďme si vyvětrat, najít správný playlist, připravit bedny pro uskladnění, pytle na recyklaci a jde se na to!

Nechceme všechno hned, proto si udělejte časový plán a začněte hezky zvolna. Krok za krokem, místnost po místnosti. I malá změna se počítá. Vězte, že nepořádek jako takový ovlivňuje celý náš život. Uprostřed nepořádku nemůžeme přemýšlet, máme kolem sebe mnoho podnětů a energie nemůže proudit. Pořádek a uspořádání věcí nám naopak přináší svobodu, vítr do plachet a otevření se novým možnostem. 

Zkuste v prostoru hledat: 

Papíry - pojďme vyhodit všechny papíry, včetně starých pohlednic, účtů a nepotřebných dokumentů

Nenošené oblečení - to co jsme rok nenosili už pravděpodobně  znovu nevezmeme na sebe..

Lednice, spíž a kuchyně - vyhoďte všechno prošlé, rozbité, rezavé, nepoužívané

To, co nám už nedělá radost - knihy, fotky, sbírky předmětů, vše, na co se podíváme a nemáme z toho pocit radosti...

Pokud máme problém se věcí zbavovat, zkuste si položit jednoduché otázky: mám to rád/a? používám to? potřebuji to?

Po úklidu se radujte z prostoru a přehledu, který pro vás vznikl. Zapalte si vonnou tyčinku ze santalu, popřípadě šalvěj, nebo vyzkoušejte levandulový éterický olej do difuzéru, či citrusy. Jaký typ vůně zvolit, inspirujte se např. zde: Tak jako tak, předneste svůj záměr. Co starého má být odnešeno a nového má přijít. Klidně otevřete okna, ať může čerstvý vzduch a  energie proudit. Na závěr nezapomeňte poděkovat :-) Pořádek pak bude snáze udržitelný. Když si ještě koupíte krásnou květinu na stůl, donutí vás to na stole nic nehromadit. Pokuste se podobným způsobem uvažovat o každé jednotlivé místnosti. Nejen jídelní stůl, ale celý váš obytný prostor si zasluhuje vaší pozornost. Zdravé bydlení je pak odrazem vašeho pevného zdraví, dobrých vztahů a soudržnosti rodiny, sítě skvělých přátel, dobrého toku financí, vzkvétající kariérou a dobrého jména.  


Zdroj foto: Pinterest