Element země

20.08.2018

Cítíte to? Navzdory vedru a možná i díky vedru (spolu se zlátnoucí barvou krajiny) k nám pomalinku přichází babí léto. Jeho barvy jsou dechberoucí a nálada? Spokojená. Cítíme půdu pod nohama, sklízíme, co jsme zaseli a víme, kde je náš střed. Nemáte to tak? Pak by bylo dobré element země podpořit....

Přibližně s polovinou srpna předal oheň pomyslné žezlo elementu zemi. Země je naší oporou, pocitem pohody, útulnosti a domova. Země z pohledu práce s pěti elementy všechny ostatní elementy vyživuje. V zemi můžeme najít svou sílu, harmonii a pocit jistoty. Pokud jste v tomto období spíše unavení, příliš přemýšliví, v emoční nerovnováze a nemáte ponětí, kde vězí opora pro vaše konání, vězte, že se s tím dá něco dělat. 

Dle feng shui je země zastoupena všemi odstíny žluté, okrové, cihlové a hnědé. Stačí se inspirovat v krajině. Sílu země pak najdete v terakotě, keramice, kamenech a dokonce i v mušlích od moře. Neméně známým artefaktem elementu země je také kůže. Z tvarů jsou to čtverec, z čísel pak 2, 5, 8. Její místo hledejte ve středu domu a také na jihozápadě a severovýchodě.  Pokud potřebujete posílit, snažte se zemskými symboly více obklopovat. A také uklidit střed, jihozápad, severovýchod domu a pak uvidíte :-)

Pokud byste byli naopak až moc uzemnění, povznese vás dřevo, které zemí proroste.   

Kdysi jsem si zapsala:

Nejdůležitější element jste Vy, vše se točí kolem Vás, čím lépe poznáte sami sebe, tím snáze se odpoutáte od každodenního stresu, jenž představuje pro naše zdraví jedno z největších rizik. Číslo pět symbolizuje v čínské filozofii fáze proměny energie. 5 elementů (oheň, země, kov, voda, dřevo) ukazují vzájemnou provázanost člověka a přírody a také tok energie v 5-ti funkčních okruzích, jejich funkce a procesy, tělo a emoce. Respektování tohoto principu nese v sobě metodu, která funguje jako prevence nemocí. (Frank Seefelder, Pět elementů) 


Spokojenost, to je mantra babího léta :-)


Zdroj foto: Pinterest (nástěnka Element země)