Jak jsem si chtěla koupit svíčku

03.11.2017

Podzim a mihotavé světlo svíček patří k sobě. Tulíme se, lelkujeme, máme kutloch a pijeme čaj.  Prostě pianko! Přivedlo mne to k myšlence, jak to s těmi svíčkami vlastně je? Už dávno víme, že voňavé svíčky jsou potencionálně karcinogenní. A co svíčky nevoňavé? Ty jsou v pořádku? Ale co, když chci, aby zapálená svíčka voněla? A teď babo raď. 

Oheň je z pohledu feng shui elementem, který symbolizuje energii kulminace. Symbolem ohně jsou svíčky, zapálený krb, svícny, trojúhelník a pyramidové tvary. Jeho barvami jsou červená, růžová i oranžová. Oheň uhasí voda a zapráší země. Oheň roztaví kov a rozžehne jej dřevo. 

Chceme-li element ohně v interiéru podpořit, bude svíčka dobrou volbou. Ale jak tu správnou vybrat? Již dávno víme, že není všechno zlato, co se třpytí. Nebudeme proto mluvit o konkrétních značkách a pouze si napovíme, co hledat na etiketě, či na samotném vzhledu svíčky. 

- svíčka nemá mít dlouhý knot a neměla by při zapálení čoudit

- nesmí obsahovat CMR látky, tedy karcinogeny, mutageny a látky toxické 

- zvažte, zdali nám prospívá parafín, který je vedlejším ropným produktem a při hoření vypouští do ovzduší toluen, benzen, formaldehyd a oxid uhličitý

Vsaďte na svíčky ze 100 % přírodních vosků - jako je například včelí vosk, sójový vosk, popřípadě vosk palmový. Pokud má svíčka vonět, opět vsaďte na přírodu. Sehnat je v běžném obchodě je tak trochu oříšek. Na většině etiket se nic nedozvíte. Proto zavítejte do nejbližšího bio obchodu či do obchodu se včelími produkty. Tam si určitě vyberete!

Fotografie: PINTEREST