Ming tang - ústa čchi

20.03.2018

O svém obdivu k bavorským městečkům už jsem psala. To, co je mi na nich sympatické, jsou jejich vstupy do domu. Vždy jsou krásně uspořádané, nikde nenajdete harampádí a často nechybí ani příjemná lavička k posezení. Prostě feng shui naprosto přirozeně. 

Ming tang je prostor, který signalizuje přechod mezi exteriérem a interiérem. Je to prostor, který navštívíte, než-li vstoupíte do dveří. Vzpomeňte si na jakoukoliv starou či středomořskou vilu, jak krásně má řešen vstup do domu. Ke dveřím vede klikatá cestička, na zemi je efektní dlažba, na dveřích najdete klepadlo, po stranách vstupu v květináčích sledujete dvě nádherné rostliny či dvě sochy ladící se vkusem majitele. Zkoumáte zvýrazněný portál, kde nechybí barvy či umění. Vypadá to trochu jako brána do jiného světa a vám se chce vstoupit. 

Proč na tom tak záleží? Ming tangem přichází hlavní přísun energie do domu. Záleží nám na tom, aby se čchi chtělo dovnitř a nám se v domě/bytě dobře žilo. Když nebudou dveře vidět, popřípadě se budete ke vstupu muset prodrat či překonávat nějaké překážky, čchi ani návštěvníci se k vám zrovna nepohrnou. Ming tang je také naší vizitkou a první dojem, který jak víme, je docela zásadní. 

Ming tang v kostce:

uklizeno, čisto, příjemno, pocit prostoru

2 strážci u vchodu ( např. květiny v květináčích)

Ochranný talisman nad dveřmi - dřív se dávalo, Dej Bůh štěstí tomu domu - vy můžete být kreativní, ve feng shui se používá konkávní zrcátko Bagua, ale také mandaly apod.)

Zvýrazněná podlaha, nebo alespoň krásná rohožka

Krásný portál 


Ať vám jaro přinese nejen do domu svěžest a sílu ♥


Zdroj fotek: Pinterest