Můj dům, můj hrad :-)

30.07.2018

Zvelebujeme, kutíme a kutáme, usilovně pracujeme na tom, aby byl náš nový domov šťastný a bylo nám v něm dobře. To jestli se nám to daří, už brzy ukážu alespoň v nějaké ochutnávce... Ale dneska to bude o něčem jiném...

Ve feng shui směřujeme k harmonii. Náš domov by pro nás měl být oázou klidu a míru, odkud jen neradi odjíždíme a kam se rádi navracíme. Náš domov by se měl stát místem, kde je nám natolik dobře, že nepotřebujeme odjíždět na cesty či dovolené. 

Zatím se to teprve učím. Cestování je pro mně obrovská radost. Protože mám toulavé boty a ráda poznávám nová místa, kulturu, zážitky. Jsou pro mne vítaným osvěžením, odpoutáním se od stereotypů, motivací k překračování hranic či komfortní zóny. Mám pocit, že cestování dělá jedince tolerantějším a pokornějším. 

Když jsme teď v červenci navštívili jeden úžasný statek v Rakousku, kde zakusíte poctivou práci ve stodole, ochutnáte domácí vajíčka i mléko a nemůžete se odpoutat od těch výhledů na hory, došlo mi to. Paní statkářka Anna asi taky někam občas jede, ale určitě je její statek jejím hradem, kde načerpává energii. Bylo mi to tam velkou inspirací :-) 


https://members.aon.at/nichlgut/Lao-C´

Tao te Ťing, O tajemství hlubším než hlubina sama

 (překlad Václava Cílka, r. 2005)

verš 47

Aniž bys vyšel ze svých dveří, 

můžeš poznat vše pod nebem.

Aniž bys pohlédl ze svého okna, 

můžeš uzřít cestu nebe. 

Čím dál jdeš, tím míň znáš. 

Takže moudrý neputuje, 

a přesto ví

pojmenovává, ale nerozhlíží se

završuje, aniž něco koná.