Rostliny jako všelék

03.03.2019

Návštěva jednoho milého obchodu s rostlinami - www.zeleneruce.cz mi připomněla, jak moc rostliny ve svém okolí potřebujeme. V tomto obchodě naleznete zábavné skleníčky, kokedamy, sukulenty i stáčenou drogerii. Od teď mám parťáka na zazelenění interiérů i ekologické praní. Děkuji!

Co se rostlin týče, mám raději ty venkovní a řezané. Taková větev ve váze nadělá spoustu parády. Jenže když pro klienta potřebujete zazelenit prostor více, s větvěmi si už přecejen nevystačíte. Líbí se mi staronový způsob květinových kompozic: starček převislý rostoucí v závěsné sklěněné misce opatřené koženým popruhem, sukulenty jako partička v malých květináčcích na poličce či stolku, monstery v pletených košících, zavěšené květináčky na tyči, ohromující mikrosvěty ve skleníčcích. Malé množství rostlinek neurazí ani minimalistickou kompozici, avšak musí být různorodých tvarů, ale stejných barev. To, co mi přijde stěžejní jsou nádoby, které by se spolu něměly příliš tříštit, ideálně ladit se stylem interiéru. A stejně jako u všeho - méně je více

Podle feng shui jsou rostliny opravným prostředkem pro pozvednutí a harmonizaci energie v místnosti. Dávají kyslík a recyklují vzduch, dokonce neutralizují účinky elektromagnetického záření z elektrospotřebičů, dávají interiérům život a barvu. 

Rostlinám to bude slušet: 

- v rohu místnosti na pozvednutí energie

- v dlouhé předsíni, aby tady bylo útulněji

- vedle počítače pro odstanění elektromagnetického záření

- tam, kde může vyniknout!


Rostliny by neměly mít ostré hrany a špičaté rohy. Proto kaktusy, palmy a tchynin jazyk příliš feng shui nebudou. 

Vybírejte spíše z difebachií, lopatkovce, tlustice, dracény voňavé, pilei, starčeku převislého, kulatých sukulentů, kalathei, či monstery.  

A konečně! Mějte své květiny jako své domácí mazlíčky. Dobře se o ně starejte, pravidelně zalévejte, najděte nejvhodnější místo a povídejte si s nimi :-) budou vám pak dobrými společníky. 


Zdroj foto: Pinterest