Vůně v interiéru

17.02.2018

Právě prodělaná viroza celé naší rodiny mi připomněla kouzlo bylin a aromaterapie. Kromě voňavých čajů jsem opět vytáhla aromaterapeutickou domácí lékarničku, leč pozdě, ale alespoň to doma hezky vonělo a voní :-) 

Už dlouhou dobu jsem pokukovala po aroma difuzéru. Nejen, že zvlhčí vzduch, ale také rozline do interiéru krásnou vůni. Rozptylování esenciálních olejů pomocí difuzéru je velmi šetrné, nedochází k zahřívání a oleje si ponechávají všechny své báječné vlastnosti. Navíc postačí 3-5 kapek a o kouzlo je postaráno. 

Pokud bychom aroma difuzér neměli, lze to i jinak. Můžeme si vyrobit aroma sprej. Do lahvičky s rozstřikovačem ( obsah cca 100 ml) dáme 20 kapek oblíbeného esenciálního oleje a zbytek dolijeme vodou. Můžeme rovněž přidat trochu vodky, olej se pak lépe rozmíchá. Poslouží nejen jako desinfekce vzduchu, ale také jako osvěžovač.  

Jednoduchá verze je i taková, že do misky s horkou vodou přidáme několik kapek oblíbeného oleje a postavíme ji někde v místnosti. Pokud netoužíme vzduch zvlhčovat, existuje mnoho dalších metod, jak si vůni do interiéru z olejů přinést. Mým oblíbeným trikem je, že pár kapek oleje nanesu na ruličku toaletního papíru a v interiéru i ve skříních umísťuji voňavé pytlíčky :-) 

Místnosti, ve kterých pobýval nemocný člověk či docházelo k hádkám doporučují provonět i některé školy feng shui. V uklizených prostorech bychom pak měli sáhnout po rozprašovači a místnost vědomě očistit. 

- nový domov provoňte šalvějovým, borovicovým, smrkovým nebo jalovcovým olejem

- po / při nemoci provoňte interiér vůní eukalyptu, citronu nebo rozmarýnu či levandule

- místo, kde došlo k hádce naplňte vůní levandule

- pro zvýšení energie sáhněte po citrusech či mátě a bergamotu


Za chvilku už bude stačit jenom pořádně vyvětrat a svěžest přírody vůni donese sama. Do té doby si ale můžeme hrát. Voňavé předjaří přeji!Zdroj foto:

Foto 1 (Nobilis Thilia), ostatní PINTEREST