Óda na paddleboard

31.08.2017

V rámci našich cest po Rakousku jsme zakotvili v Korutanech. Nedalo mi to a zapůjčila jsem si paddleboard. Samozřejmě v den, kdy se počasí zkazilo a byla mi na něm skoro zima. Ale ten zážitek stál za to!

Pokud máte nějaké základní vodácké zkušenosti, paddleboard vás nerozhodí. V opačném případě se braňte prudkým pohybům, neb riskujete nechtěnou koupel, v lepším případě pak otáčení se jako holub na báni. 

Paddleboard je surfařské dlouhé prkno s nášlapnými plochami pro chodidla. Na vodu vstupujete vybaveni dlouhým pádlem, smyslem pro koordinaci a tělem k posílení. Je to veliká sranda. Napadá vás tolik úvah. Nejprve si hrajete si myšlenkou, že na vás musí zákonitě všichni zírat. Jenže nezírají, a tak je možno odhodit stud stranou.  Chvílemi si připadáte jako Ježíš kráčejíce po vodě a zažíváte euforii. Tu a tam zazmatkujete a vydáváte se úplně jiným směrem, než jste zvažovali. Přidá-li se silný vítr, jste namydlení. Přesto je paddleboard lehce ovladatelný a zakusíte na něm tu největší pohodu. Protože po pár metrech můžete být uprostřed jezera, kochat se výhledem, plynulými pohyby se přemísťovat a v duchu si broukat, že život je krásný. No a když nelze vrátit se na břeh, jednoduše doplavete.