Zasloužená dovolená

11.07.2018

Život v harmonii. To je oč se povětšinu dní snažím. Najít rovnováhu mezi aktivitou a pasivitou, prací a odpočinkem. Když nám stěhování vyšlo na červen, který je pro mne každoročně už dost náročný, neváhala jsem a naplánovala na konec června dovolenou :-)

Říká se, že lepší vyhořet, než-li se stěhovat. Po šesti letech rodinného bydlení jsme dokázali nastřádat mnohé. A i když jsme hodně věcí vytřídili, vyhodili a pustili dál, něco nám přecejen zbylo. Těch pár týdnů života v krabicích a jejich nekonečné nakládání a vykládání mi připomnělo, že k minimalismu máme ještě pořád hodně daleko. Na druhou stranu ty knihy, věci denní potřeby a milé předměty dělají náš nový domov domovem. 

Na dovolenou se mi podařilo zabalit jen pár nezbytností, zapomenout si nabíječku i oblíbené kousky oblečení. A tak jsem okusila týden offline a zjistila, že ke skutečnému štěstí opravdu nic nepotřebujeme. Kalábrie mne naprosto okouzlila. Hřejivé slunce, vítr ve vlasech, všechny odstíny modré, nabíjející koupel v moři, historické líné městečko, dlouhý spánek, pohoda na prázdné pláži...Příště to tu rozhodně víc procestuju. 

Když jsem pozorovala zmožené lidi na pláži, kteří se po několika dnech odpočinku opět stávají sami sebou, bylo mi to líto. Je to absurdní, celý rok dřít jako "vůl" a pak si lehnout k moři a dát se dohromady. A pak znovu skočit do toho kolotoče a čekat, že to zase ustojíme...   

A jak si tedy alespoň tu postdovolenkovou náladu udržet? 

- vystavit si předměty z dovolené, aby byly na očích

- znovu si uvařit pokrmy, které jste tam ochutnali

- zakoupit si na dovolenou vůni, která vás provede celým létem

- dívat se na fotky

- naplánovat si další dovolenou :-)

- praktikovat feng shui zevně i uvnitř

- zpomalit

- meditovat

- zpomalit

- hýbat se

- zpomalit

- radovat se :-)


Mějte krásné léto plné pohody!