Zpátky do dětství

29.12.2017

Snad máte pohodové sváteční dny a užíváte si pohádkový program nejen v televizi! Rozzářené oči mojí malé dcerky u vánočního stromečku, radost z oblíbených pohádek i hry s hračkami od Ježíška mi připomněly, jak důležitý bude dětský pokojíček v našem domě. A tak hledám inspiraci :-)

Z hlediska feng shui by dětský pokoj měl být ideálně blížeji ke vchodu, aby nám děti nevládly a včas své hnízdo dokázaly opustit. S touhle myšlenkou se zatím nedokážu srovnat a tak si vědomě nechám děti přerůst přes hlavu, tím, že budou mít pokoj daleko od vstupu a tedy ve vládnoucí pozici. Původní plán tématiky lesa v dětském pokoji pomalinku také bere za své. A tak chtěj, nechtěj, bude muset být něco v růžové. Protože přání klienta (dítěte) je třeba respektovat. Naštěstí umístění postele a stolu, tak, aby od nich bylo vidět na dveře a při spánku i kreslení panoval pocit bezpečí, nebude tak těžké. Stejně tak doporučené schovky, týpí či baldachýny, které děti tolik milují rozhodně seženu či vytvořím! Ale hlavně z pokojíčku bude krásný výhled do zeleně, který by dle feng shui také neměl chybět. 

Prostředí děti formuje a rozvíjí jejich kreativitu. Nemělo by se to však přehánět s množstvím hraček a vybavení. Když tak na to koukám, Ježíšek byl letos rozumný. Naše dítě toho zatím vlastně moc nemá a přitom má všechno.

Co se týče materiálů a barev, děti milují pastely a skvěle jim poslouží dřevo. Nejen na nábytku, ale také formou hraček.  Tím, že většinu času tráví na zemi, udělá jim skvělou službu také nějaký pěkný kobereček. 

To bychom měli. Tak kde to všechno sehnat? A navíc zakoupit krásné a inspirativní hračky?  

www.vigvamdesign.cz

www.ooikidoo.cz

www.space4kids.cz

www.devoto.cz

www.bellarose.cz


Určitě se to bude ještě měnit, ale baldachýn či týpí prý musí být ( říkal klient). Nesmí chybět i stolek s vícero židličkami. Na otázku proč? No proto, když přijdou kamarádi na pokec, ne? 


Zdroj fotografií: Pinterest