Pianko blog

Pianko - klidně, pomalu, zvolna. Žijeme v uspěchané době. A ne každému to svědčí. Pianko blog je prostor, kde se seznámíte s tipy, jak zpomalit, kde se osvěžit, čím se obklopit a především: jak vnést do svého života trochu harmonie. Vítejte! Uvařte si čaj či kávu a nechte se inspirovat. 
 

Tak dobře. Pojďme něco dělat. V karanténě ještě chvilku budeme a abychom se z toho nezbláznili, můžeme se například rozhlédnout po svém obydlí a vnést do něj trochu (více) feng shui :-)

"Rok nezačíná v lednu. Každý Francouz to ví. Jenom divní angloameričani si myslí, že začíná po Vánocích. Rok totiž začíná první pondělí v září. Když se Pařížani vrátí do práce po měsíčních prázdninách a začnou zase pracovat až do podzimní dovolené." Stephen Clarke, A year in the merde (volný překlad).

Mám nekonečnou radost z dalšího hotového interiéru: Bistro Desítka v Plzni na Borech. Funguje a líbí se. Snad se bude líbit i vám!

Návštěva jednoho milého obchodu s rostlinami - www.zeleneruce.cz mi připomněla, jak moc rostliny ve svém okolí potřebujeme. V tomto obchodě naleznete zábavné skleníčky, kokedamy, sukulenty i stáčenou drogerii. Od teď mám parťáka na zazelenění interiérů i ekologické praní. Děkuji!

Voda je život

07.02.2019

Přemýšlím, že ta nádherně zasněžená krajina je nadějí pro doplnění zásoby vody. Je budoucí zálivkou prvních sněženek a přislibem prvních zelených lístků... Voda, je život. Bez ní jsme namydlení :-)

Hibernaculum - vhodný úkryt před nepříznivým zimním obdobím. Myslím, že jsem ho našla: v našem domově a především v sobě. Delší čas chyběla inspirace a hlavně chuť psát, ale o to větší byla chuť pobývat a radovat se s rodinou. Být doma, číst si, dělat teplo domova, ale taky si užívat na horách, na sněhu,či na ledu. Zimní období vnímám jako...

Element kovu

07.11.2018

Barevný, mlhavý, s melancholickým playlistem a hlavně kovový listopad, jak si ho užít?

Po náročném životním období vyhlížím deštivé a pošmourné dny, kdy bez debat a bez výčitek zalezem do svých domovů a budem se pouze hýčkat a zlepšovat svou náladu...Hudbou, jídlem, filmem, čtivem, čajem, vůněmi i tvořením a třeba i kořením :-) třeba takové kurkuma latté, už jste ochutnali?

Element země

20.08.2018

Cítíte to? Navzdory vedru a možná i díky vedru (spolu se zlátnoucí barvou krajiny) k nám pomalinku přichází babí léto. Jeho barvy jsou dechberoucí a nálada? Spokojená. Cítíme půdu pod nohama, sklízíme, co jsme zaseli a víme, kde je náš střed. Nemáte to tak? Pak by bylo dobré element země podpořit....

Zvelebujeme, kutíme a kutáme, usilovně pracujeme na tom, aby byl náš nový domov šťastný a bylo nám v něm dobře. To jestli se nám to daří, už brzy ukážu alespoň v nějaké ochutnávce... Ale dneska to bude o něčem jiném...