Pianko blog

Pianko - klidně, pomalu, zvolna. Žijeme v uspěchané době. A ne každému to svědčí. Pianko blog je prostor, kde se seznámíte s tipy, jak zpomalit, kde se osvěžit, čím se obklopit a především: jak vnést do svého života trochu harmonie. Vítejte! Uvařte si čaj či kávu a nechte se inspirovat. 
 

Život v harmonii. To je oč se povětšinu dní snažím. Najít rovnováhu mezi aktivitou a pasivitou, prací a odpočinkem. Když nám stěhování vyšlo na červen, který je pro mne každoročně už dost náročný, neváhala jsem a naplánovala na konec června dovolenou :-)

Prkýnko na vodě s pádlem mi učarovalo vloni v létě na Klopeiner See v Rakousku. Nutno dodat, že anonymita tomu dodala pořádný šmrnc!

Element ohně

20.05.2018

Slunce, teplo, pobyt venku a setkávání s přáteli u grilovaček...Kdo by to neměl rád? Element dřeva předal v květnu pomyslné žezlo ohni. Tuto změnu můžeme letos vnímat o to intenzivněji, o co rychleji vylezly venkovní teploty.

Hlavní město Slovenska navštěvuju díky svému dědečkovi a babičce již od dětství. Mám to štěstí, že Bratislavu znám především z období, kdy je všechno zelené či rozkvetlé a sluncem provoněné. Tudíž je pro mne místem, kde se snoubí teplo, úroda i pohodové chvíle.

Kdysi dávno jsem si tuhle větu zapamatovala a s ráda jí používám. Pronesla ji ve filmu Společnice Tatiana Wilhelmová a měla pravdu. Všichni vlastně potřebujeme les. Nejen proto, že jsou to plíce planety, ale také proto, že pobyt v lese nám přináší blaho. Bylo tomu tak odjakživa. Les nás nabíjí, smyjeme v něm stres i smog...

Krásné Velikonoce všem! Snad si je také užíváte v duchu rodinném, lenivém s prima výlety! Dnes je ten den, kvůli kterým jsem Velikonoce vždycky nesnášela. Šibačka, šupačka pomlázkou a v ostřejší slovenské verzi čerstvými kopřivami...brrrr. Mám radost, že si s vlastní rodinou můžu vytvářet nové zvyky :-) Udělat si je pianko....

O svém obdivu k bavorským městečkům už jsem psala. To, co je mi na nich sympatické, jsou jejich vstupy do domu. Vždy jsou krásně uspořádané, nikde nenajdete harampádí a často nechybí ani příjemná lavička k posezení. Prostě feng shui naprosto přirozeně.

Element dřeva

08.03.2018

Dřevo je symbol růstu a jara. Jeho barvou je zelená a také tyrkysová. Z tvarů mu odpovídá obdélník, ale třeba také zelené proužky směřující vzhůru. Dřeva není nikdy dost. Neboť je nám povětšinou materiálem příjemným a navozuje nám pocit souznění s přírodou. Některým z nás dřevo zase tolik nesvědčí a pak jeho intenzitu srážíme kovem. Popřípadě si...

Právě prodělaná viroza celé naší rodiny mi připomněla kouzlo bylin a aromaterapie. Kromě voňavých čajů jsem opět vytáhla aromaterapeutickou domácí lékarničku, leč pozdě, ale alespoň to doma hezky vonělo a voní :-)

O tom, jak má vypadat pelech psí, víme každý své. Asi by se dalo pustit uzdu fantazii, ale zřejmě bychom na nic velkého nepřišli. Ovšem takový pelech pro páníčky, to je věcí jinou. Tam se nápady jen řinou!